926
88173

BUDDHA. Shan, Burma 1800-talets andra hälft.

20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Hammer price
Unsold

Brons, spår av förgyllning. Sittande på lotustron. Höjd 36,5 cm.

Bristningar.