969
101407

DALATUPPAR, 2 st, allmoge. 1900-talets första hälft.

1 000 - 1 200 SEK
88 - 106 EUR
92 - 110 USD
Hammer price
2 400 SEK

Polykromt bemålade mot ljus botten. Höjd 16 resp 12,5 cm.

Slitage, skador.