991
101847

MATTA, rölakan. 239,5x167 cm. Sign. MB. Nordeuropa 1900-tal.

3 000 - 4 000 SEK
285 - 380 EUR
326 - 434 USD
Hammer price
1 500 SEK
Bidding requires special pre approval.

Blåmelerade fält med geometriska mönster i benvitt, grått och olika blå nyanser.

Minor stains. One corner is slightly damaged, several fringes are missing.