109
112183

Agnes Börjesson

(Sweden, 1827-1900)
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Hammer price
Unsold
Agnes Börjesson
(Sweden, 1827-1900)

Kvinna i sydländsk dräkt

Signerad a.b. och daterad 1886. Pannå 25 x 18,5 cm.

Pannå med sprickor, smärre skrapmärken samt färgbortfall.

More information

A tergo påskrift i blyerts: "Agnes Börjesson god vän till Anna Wallenberg".