111
111965

SPEGEL. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Hammer price
5 500 SEK

Förgylld och bronserad. Dekor av musselformationer och rocailler. Otydlig hallstämpel, troligen Stockholm. Höjd 63, bredd 30 cm.

Senare glas, renoverad.