139
112035

SALONGSBORD. Karl Johan.

4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Hammer price
Unsold
SALONGSBORD. Karl Johan.

Fanerat med mahogny. Rektangulär skiva med dubbla klaffar. Lyrformad fot. Låda i sarg (låst). Mässingsdekor av blommor och ymnighetshorn. Total längd 126, bredd 62, höjd 75 cm. Nyckel medföljer.

Lagningar, ställvis blekt.