Fanerat med mahogny. Rektangulär skiva med dubbla klaffar. Lyrformad fot. Låda i sarg (låst). Mässingsdekor av blommor och ymnighetshorn. Total längd 126, bredd 62, höjd 75 cm. Nyckel medföljer.
Lagningar, ställvis blekt.
×
Log in
Could not log in