175
114337

BÄGARE, silver. Ostämplad, sannolikt Ryssland, 1700-tal.

3 000 SEK
287 EUR
325 USD
Hammer price
4 200 SEK
Bidding requires special pre approval.

Cylindrisk med driven dekor av akantusomgärdade medaljonger med tupp, lejon, etc. Höjd 8 cm.

Småbucklor, slitage.