181
114659

PENSELKOPP, nefrit. Kina 1900-talets början.

2 000 - 3 000 SEK
177 - 265 EUR
184 - 276 USD
Hammer price
1 000 SEK

Beigebrun. Oval med reliefdekor av ödla och blommande körsbärsgren. Längd 12 cm.

Kantnagg.