185
114861

BÄGARE, 4 st, silver, Johan Petterson Berg, Norrköping 1748, Jonas Berg, Sthlm 1763,

6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Hammer price
5 200 SEK

Conrad Heitmüller, Nyköping 1751 och Jöns Spongberg, Gränna 1768. Delvis förgyllda, vågband och räfflad fot. Höjd 8-10 cm.

Bucklor, slitage.