191
114891

TUMLARE, 3 st, silver, Stephan Westerstråhle, Stockholm 1806, Berndt Halck, Halmstad 1771,

5 000 - 6 000 SEK
441 - 530 EUR
460 - 552 USD
Hammer price
Unsold

Petter Britt, Kalmar (v. 1701-58(-79)). Delvis förgyllda, vågband. Diam 6 cm.

Bucklor, slitage.