198
114937

SKED med kronknopp, silver, Peter Britt, Kalmar 1783.

2 000 SEK
177 EUR
184 USD
Hammer price
1 600 SEK

Delvis förgylld, skaftet med sneda räfflor, i bladet svisselerad dekor.

Skrammelhängen saknas, lagning, slitage.