202
114981

FAT, porslin. Sen Qing, Yongzhengs märke.

1 000 SEK
88 EUR
92 USD
Hammer price
2 000 SEK

Runt med polykrom dekor i rosa, grönt och brunt av persikor på kvist mot ljusgrön fond. Diam 36,5 cm.

Kantnagg, lagningar.