Theme auctions online
Madeleine Pyk – A Collection F769
Auction:
Auction:
Auction:
Auction:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Auction:
Auction:
Auction:
Live auctions
Auction: April 21−22, 2026
Auction: April 21, 2026
Auction: May 20−21, 2026
Auction: June 10−12, 2026
30
90051

BESTICKUPPSÄTTNING, 91 delar, av W.A. Bolin, Stockholm 1900-tal.

15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Hammer price
10 500 SEK
Bidding requires special pre approval.

Modell B. Delvis med monogram. Bestående av 12 förrättsgafflar, 12 förrättsknivar, 7 matgafflar, 4 matknivar, 3 matskedar, 8 dessertskedar, 12 kompottdessertskedar, 10 tårtgafflar, 2 uppläggningsbestick, 1 kaffesked, 6 fruktgafflar, 6 fruktknivar och 8 tårtknivar. 11 delar udda bestick medföljer.

Smärre bucklor.