400
119743

BYRÅ, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

25 000 - 30 000 SEK
2 180 - 2 620 EUR
2 280 - 2 740 USD
Hammer price
24 000 SEK

Fanerad med plommon och amarant. Beslag av förgylld mässing. Skiva av kolmårdsmarmor. Tre lådor. Längd 106,
bredd 57, höjd 86 cm. Nyckel medföljer.

Ett lås senare, ställvis fanerskador.