48
104927

GALLERSKÅL, Qingdynastin 1700/1800-tal.

3 000 - 4 000 SEK
266 - 355 EUR
278 - 370 USD
Hammer price
1 700 SEK

Oval på fat. Dubbla hänklar. Dekor i famille rosefärger av blomslingor. Längd 19,5 cm.

Skador, lagningar.