485
121349

LJUSSTAKAR, ett par. 1800-tal.

6 000 - 7 000 SEK
530 - 618 EUR
552 - 645 USD
Hammer price
8 600 SEK

Grå marmor och förgylld brons. Skaft i form av stående karyatider på kolonn. Urnformade ljushållare. Höjd 34,5 cm.

Kompletterade.