485
121349

LJUSSTAKAR, ett par. 1800-tal.

6 000 - 7 000 SEK
573 - 669 EUR
651 - 759 USD
Hammer price
8 600 SEK
Bidding requires special pre approval.

Grå marmor och förgylld brons. Skaft i form av stående karyatider på kolonn. Urnformade ljushållare. Höjd 34,5 cm.

Kompletterade.