548
122403

Gösta Nordblad

(Sweden, 1897-1940)
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Hammer price
6 200 SEK
Gösta Nordblad
(Sweden, 1897-1940)

Motiv från Paris 1927

Signerad Nordblad och daterad -27. Duk 50 x 62 cm.

Exhibitions

Minnesutställningen Kungl. Akademien 1945, nr 63.