631
124155

LJUSSTAKE/VAS, fajans. Stig Lindberg, Gustavsberg.

2 000 SEK
174 EUR
182 USD
Hammer price
1 000 SEK

Tre konande kopplade vaser med zigzag-mönster i svart samt randdekor i turkos och gult. Höjd 12, längd 20 cm

Kantnagg. Invändigt krackelerade och fläckade.