694
121473

A Finn Juhl palisander and grey painted bookcase cabinet by Bovirke 1960's.

3 000 - 4 000 SEK
262 - 349 EUR
274 - 365 USD
Hammer price
1 500 SEK

Palisander och delvis lackerad i ljusgrått. Nederdel med skjutdörrar, inredning med utdragbara lådor, överdelen med hyllplan. Längd 139 cm, djup 42 cm, höjd 195 cm.

Obetydliga skador och slitage.