77
110847

LJUSSTAKAR, ett par, av Peter Gillmans änka, Stockholm 1800.

3 000 - 3 500 SEK
265 - 309 EUR
276 - 322 USD
Hammer price
2 400 SEK

Tenn. Räfflat skaft på fyrsidig genombruten fot. Höjd 25 cm.

Skador, lagningar, ljusmanschetter saknas.