810
124441

KOPP med FAT, silver. Moskva 1800-talets slut.

2 000 - 2 500 SEK
194 - 242 EUR
222 - 277 USD
Hammer price
2 200 SEK
Bidding requires special pre approval.

Invändigt förgylld. Koppen med indragen fot och svängd hänkel. Graverade intialer inom kartusch samt datering. Fatet med bladslinga.

Delarna urspr ej sammanhörande. Fatet med buckla.