827
127471

TALLRIKAR, ett par, porslin. Ryssland 1800-talets första hälft.

2 000 SEK
174 EUR
182 USD
Hammer price
3 600 SEK

Runda med dekor i spegeln av rosa ros mot vit fond, brämet med bladslinga i guld. Diam 20,5 cm.

Små kantnagg, guldet slitet.