906
128709
FIGURINER, ett par. Holland, Delft, 1700/1800-tal.
Figuriner, ett par. holland, delft, 1700/1800-tal.

Fajans. I form av kor. Polykromt måleri. Längd 15 cm.

Ställvis slitage.

Droit de suite: No
Estimate:

2 000 - 3 000 SEK

Hammer price:
9 500 SEK
Contact specialist
Malin Sveholm
Malin Sveholm
Auction program manager, Specialist Fashion
+46 (0)708 92 19 97