919
128773

VAS, porslin. Rörstrand daterad 1881.

5 000 - 7 000 SEK
441 - 618 EUR
460 - 645 USD
Hammer price
12 500 SEK

Urnformad med ormhänklar. Polykrom och förgylld dekor av bacchanal och blommor Höjd 50 cm.

Sprickor, lagningar.