1044
102829

KAVAJ, Lanvin

1 500 - 2 000 SEK
131 - 174 EUR
137 - 182 USD
Hammer price
1 400 SEK
KAVAJ, Lanvin

Gul med svarta kanter. Markerade axlar med förstärkt puffärm. Etikettmärkt "Lanvin 22.faub 6 St Honoré _ Paris made in France". Motsvarar ungefär dagens mått av en storlek 36. 1970-tal. Rygglängd 55,5cm, ärmlängd 41,3 cm, bystvidd 92 cm.

Obet. slitage.