1189
119183

AFTONKLÄNNING, Miss Cane, New York

1 000 - 1 200 SEK
87 - 105 EUR
91 - 109 USD
Hammer price
Unsold

Blå siden med utställd kjol och klädda knappar framtill 1940/50-tal. Etikettmärkt "Miss Cane New York". Underkjol med tyll i nederkanten. Rygglängd 122 cm, ärmlängd ca 47 cm, bystvidd 94 cm.

Obetydligt slitage.