198
136387

BÄGARE, silver. A.Engelfelt, Kalmar 1827.

7 000 - 10 000 SEK
670 - 958 EUR
758 - 1 080 USD
Hammer price
5 200 SEK
Bidding requires special pre approval.

Invändigt förgylld. Konande på rund fot med dekor av bucklor. Graverad blom- och bladdekor. Höjd 19,5 cm.