225
136793

Lennart Rodhe

(Sweden, 1916-2005)

Komposition med blad.

Färglitografi, 1977, signerad 25/75. 82 x 58,5 cm.

Ej examinerad ur ram.

Droit de suite: Yes
Estimate:

2 000 - 3 000 SEK

Hammer price:
2 200 SEK
Saleroom notice

Korrekt titel "Höstens grenar" och är en serigrafi.