297
134409

SPEGELLAMPETT, för två ljus. Gustaviansk, 1700/1800-tal.

10 000 - 12 000 SEK
958 - 1 150 EUR
1 080 - 1 300 USD
Hammer price
15 500 SEK
Bidding requires special pre approval.

Förgylld och bronserad. Krön med bandrosett. Kopplad ljusarm av mässing. Höjd 72, bredd 48 cm.

Dekorskada, senare ljusarm.