325
136503

SYBORD. Sengustavianskt, omkring år 1800.

10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Hammer price
Unsold

Fanerat med mahogny och lönn. Rektangulär skiva. I sargen låda. Fotkryss. Inläggningar av blommor och urnor. L 56,5, b 37, h 76.

Slitage, fanérskador. Mindre lagning.