418
139555

SKÅP. Gustaviansk Georg Haupt-stil, 1900-tal.

14 000 - 15 000 SEK
1 240 - 1 320 EUR
1 290 - 1 380 USD
Hammer price
13 500 SEK

Fanerat med mahogny, rosenträ och färgat lövträ. Skiva av kolmårdsmarmor. Upptill låda. Bakom klaff tre lådor. Inläggning av figurmedaljong. Längd 52,5, bredd 43, höjd 74,5 cm. Nyckel medföljer.