579
141145

BORD. NK:s verkstäder 1920-30-tal.

3 000 - 4 000 SEK
266 - 355 EUR
281 - 374 USD
Hammer price
6 500 SEK

Rund fanerad skiva med kant av palisander. Underrede av bonad björk. Märkt med metallplatta NORDISKA KOMPANIET R34488-20330. Diameter 95, höjd 65 cm.