597
143227

LJUSSTAKAR, ett par, Göran Fick, Lovisa Finland.

Tenn. Obeliskskaft på kvadratisk fot. Höjd 17 cm.

Bucklor, ljusmanschetter med bristningar och hål.

Droit de suite: No
Estimate:

5 000 SEK

469 EUR

450 USD

Hammer price:
6 200 SEK
Saleroom notice

Göran Fick var verksam mellan 1802-1818. Även stämplade med tre kronor.