597
143227

LJUSSTAKAR, ett par, Göran Fick, Lovisa Finland.

5 000 SEK
454 EUR
483 USD
Hammer price
6 200 SEK

Tenn. Obeliskskaft på kvadratisk fot. Höjd 17 cm.

Bucklor, ljusmanschetter med bristningar och hål.

Saleroom notice

Göran Fick var verksam mellan 1802-1818. Även stämplade med tre kronor.