61
131513

Adolf Julius Berg

(Sweden, 1820-1873)
8 000 - 10 000 SEK
710 - 887 EUR
741 - 926 USD
Hammer price
6 400 SEK
Adolf Julius Berg
(Sweden, 1820-1873)

Kyrkoruin med figurstaffage

Signerad Berg och daterad 1842. Duk 29 x 35 cm. Samtida förgylld och bronserad ram.