622
142069

SKRIVBORDSLAMPA, vitmetall. Danmark 1930-tal.

3 000 - 4 000 SEK
285 - 380 EUR
326 - 434 USD
Hammer price
8 800 SEK
Bidding requires special pre approval.

Svängd ljusarm på rund fotplatta. Rödlackerad rund skärm. Höjd 41 cm.

Fläckar, slitage.