622
142069

SKRIVBORDSLAMPA, vitmetall. Danmark 1930-tal.

3 000 - 4 000 SEK
263 - 351 EUR
273 - 365 USD
Hammer price
8 800 SEK

Svängd ljusarm på rund fotplatta. Rödlackerad rund skärm. Höjd 41 cm.

Fläckar, slitage.