654
142841

BOKHYLLA, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, modell 2255.

8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Hammer price
7 500 SEK
Bidding requires special pre approval.

Underdelen med låda och ett dörrpar, överdelen med hyllplan. Vit och grönlackerad, skiva och nyckelbricka i valnöt. Draghandtag i mässing. Längd 100 cm, djup, 50 cm, höjd 225 cm.

Smärre skador och slitage, gulnat. Nyckel saknas. Keys missing.