400
170265

A Rococo-style cabinet.

5 000 - 6 000 SEK
441 - 530 EUR
460 - 552 USD
Hammer price
7 000 SEK
For condition report contact specialist
Malou Haglund
Malou Haglund
Appraiser
+46 (0)727 33 27 20
A Rococo-style cabinet.

Förgyllt och bronserat med rik plastisk dekor av rocailler och bladformationer. Dörr och sidor med vitriner. Glashyllor. Längd 69, djup 24, höjd 83 cm.

Later crest. Partly damages and later parts.