409
174139

A Anders Bruno Liljefors stonewear bowl and vase, Gustavsbergs studio 1952.

2 000 - 3 000 SEK
174 - 262 EUR
182 - 274 USD
Hammer price
4 000 SEK
For condition report contact specialist
Malou Haglund
Malou Haglund
Appraiser
+46 (0)727 33 27 20

Chamotterat stengods med ristad och målad dekr i brunt, blågrönt och vitt. Signerad A.B.L. Diameter 9-21, höjd 8-8,5 cm.