477
175639

A Swedish Empire sofa.

4 000 - 5 000 SEK
355 - 444 EUR
370 - 463 USD
Hammer price
9 000 SEK
A Swedish Empire sofa.

Fanerad med björk. Beslag av förgylld mässing. Snidade bronserade tassfötter. Längd 247 cm.

Provenance

Enligt uppgift Svindersvik.