158
185579

A Cartier handbag

800 - 1 000 SEK
70 - 87 EUR
73 - 91 USD
Hammer price
1 300 SEK
For condition report contact specialist
Anna Wessman
Anna Wessman
Appraiser
+46 (0)708 10 86 14
A Cartier handbag

Svart skinn med guldfärgade detaljer. Medaljong framtill med präglat märkesmonogram. Justerbar axelrem. Märkt: "Les must de Cartier RD 1975 Paris". 30 x 19 x 4.

Smärre slitage.