710A
254230

AFTONKAPPA, Budapest/Wien tidigt 1900-tal.

2 000 - 2 500 SEK
182 - 227 EUR
190 - 238 USD
Hammer price
1 800 SEK

Svart sammet översållad med dekor av glaspärlor i blommönster. Helfodrad. Rygglängd mittbak 100 cm, ärmlängd 41 cm.

Smärre slitage och smärre bortfall av pärlor. Fåll har släppt.

Create an account on Bukowskis
  • Get started with buying and selling
  • Favourite items
  • Save searches
Do you already have an account?