246
383070

IWC, International Watch Company, Schaffhausen, Inca, herr, stål, Anti-magnet, 1950-tal.

6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Hammer price
6 000 SEK
Bidding requires special pre approval.

Manuell, ljus urtavla, index med romerska siffror, plexiglas, stålvisare, diameter 34 mm. Krona med fisk logo. Urtavla, boett samt verk märkt IWC. Boettnummer 1093350. Svart läderband, Omega.

Urtavla med anlöpning. Slitage och repor på boett och glas. Ej funktionstestad.