Live auctions
Auction: April 21−22, 2026
Auction: April 21, 2026
Auction: May 20−21, 2026
Auction: June 10−12, 2026
255
383120

GÜBELIN, herr, 18k guld, 1950/60-tal.

4 000 - 6 000 SEK
388 - 581 EUR
443 - 665 USD
Hammer price
Unsold
Bidding requires special pre approval.

Manuell, ljus urtavla, index med guldfärgade arabiska siffror, plexiglas, diameter 35mm. Urtavla, boett samt urverk märkt E. Gübelin. Svart IWC-läderband, ej ursprungligt.

Urtavla skadad. Slitage, repor på boett och glas. Ej funktionstestad.