320
68937

Marc Chagall, (After)

(Ranska, 1887-1985)
Lähtöhinta
70 000 - 90 000 SEK
6 100 - 7 850 EUR
6 390 - 8 210 USD
Vasarahinta
100 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Marc Chagall, (After)
(Ranska, 1887-1985)

"Le Cantique des Cantiques"

Lithograph in colors, 1975, on Arches paper, by Charles Sorlier after Marc Chagall, signed in pencil and numbered 18/200. L. 52 x 43 cm. S. 70,7 x 53,5 cm.

Kraftigt gulnad, färgerna bleknade. Monterad med lim på två punkter längs bladets övre del.

Kirjallisuus

Mourlot CS 47.