"Le Cantique des Cantiques"
Lithograph in colors, 1975, on Arches paper, by Charles Sorlier after Marc Chagall, signed in pencil and numbered 18/200. L. 52 x 43 cm. S. 70,7 x 53,5 cm.
Kraftigt gulnad, färgerna bleknade. Monterad med lim på två punkter längs bladets övre del.
Mourlot CS 47.