Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
202A
97557

Frithjof Smith-Hald

(Norja, 1846-1903)
Lähtöhinta
200 000 - 250 000 SEK
19 000 - 23 700 EUR
21 800 - 27 300 USD
Vasarahinta
200 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Frithjof Smith-Hald
(Norja, 1846-1903)

"D'apres Pluie"

Signerad Smith-Hald. Duk 124 x 174 cm.

Täydennyslista

Bukowski Auktioner, auction 341, april 6-8 1949, cat no 160, pl 18.

Alkuperä - Provenienssi

Tidigare i samlingarna på Ådö, Uppland.
Bukowski Auktioner, auktion 341, 6-8 april 1949, kat nr 160, avbildad plansch 18.

Näyttelyt

Parissalongen, okänt år.