500
73727

BÄGARE, av Abraham Wirgman, Göteborg 1724.

Lähtöhinta
40 000 SEK
3 820 EUR
4 340 USD
Vasarahinta
42 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Delvis förgylld. På godronnerad fot och vågband. Undertill graverade initialer. Höjd 19,5 cm, vikt 442 g.

Alkuperä - Provenienssi

Familjen Gorthon, Helsingborg.