501
81503

BÄGARE, av Thomas Beckman d.y., Örebro (verksam 1727-1759(-72)).

Lähtöhinta
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Vasarahinta
3 200 SEK

Delvis förgylld, pågjuten räfflad fot. Dekor av vågband, stämplad lambrequin och graverade initialer. Höjd 12,5 cm, vikt 188,5 g.