Online-teemahuutokaupat
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine F766
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
500
73727

BÄGARE, av Abraham Wirgman, Göteborg 1724.

Lähtöhinta
40 000 SEK
3 880 EUR
4 440 USD
Vasarahinta
42 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Delvis förgylld. På godronnerad fot och vågband. Undertill graverade initialer. Höjd 19,5 cm, vikt 442 g.

Alkuperä - Provenienssi

Familjen Gorthon, Helsingborg.